Лайфхаки

Що означає завірені «належним чином» копії фінансової звітності?

Вимоги до подання Звіту про контрольовані іноземні компанії (КІК) передбачають обов’язкове одночасне подання належним чином завірених копій фінансової звітності КІК, що підтверджують розмір прибутку КІК за звітний (податковий) рік. Якщо граничні строки підготовки фінансової звітності у відповідній іноземній юрисдикції спливають пізніше граничних строків подання річної декларації про майновий стан і доходи або податкової декларації з податку на прибуток, такі копії фінансової звітності КІК подаються разом із річною декларацією про майновий стан і доходи або податковою декларацією з податку на прибуток за наступний звітний (податковий) період.

Згідно з пп. 39−2.5.2 Податкового кодексу України, платники податків повинні дотримуватися стандартів оформлення документів, визначених національним стандартом відповідно до ст. 1 і 23 Закону України «Про стандартизацію» від 05.06.2014 р. № 1315-VII.

Пункт 5.26 Національного стандарту «Вимоги до оформлювання документів» (ДСТУ 4163:2020) передбачає, що засвідчення копії документа включає наступне: фраза

«Згідно з оригіналом», найменування посади, підпис особи, яка засвідчує копію, її ім'я та прізвище, а також дата засвідчення копії.

У випадках, передбачених законодавством, копії документів також мають бути засвідчені відбитком печатки юридичної особи.

Згідно із Законом України № 851, електронний документ — повинен містить обов’язкові реквізити. Без цих реквізитів документ не може бути визнаний дійсним і не має юридичної сили.

Одним із таких реквізитів є електронний підпис (е-підпис), який використовується для ідентифікації автора та/або підписувача електронного документа (е-документа). Накладання е-підпису, прирівняного до власноручного підпису відповідно до Закону № 2155, завершує процес створення електронного документа.

Отже, контролююча особа зобов’язана подати до ДПС копії фінансової звітності КІК, завірені відповідно до вимог п. 5.26 Національного стандарту «Вимоги до оформлювання документів» (ДСТУ 4163:2020), разом зі Звітом засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог закону щодо ЕДО та кваліфікованого електронного підпису. Такий документ матиме юридичну силу і вважатиметься належним чином завіреним, оскільки особа, яка накладає електронний підпис, засвідчує достовірність інформації, що міститься в е-документі, включаючи фінансову звітність КІК.
UA