Лайфхаки

Річне декларування громадянина зареєстрованого фізичною особою підприємцем, у разі перебування за кордоном

Питання:

Якщо я є ФО-П на єдиному податку і виїжджаю за кордон, маю подавати декларацію про майновий стан не пізніше 60 днів що передують виїзду?
Відповідь:

Обов’язковість подання Декларації про майновий стан з метою остаточних розрахунків з бюджетом та отриманням Довідки про відсутність боргів відноситься лише до тих громадян, які виїжджають з країни на Постійне проживання! При тимчасовому перебуванні за кордоном – тому в Вашому особистому випадку не потрібно цього робити.

Питання:

Коли буду проживати за кордоном і буду мати статус резидента цієї країни, чи потрібно подавати в Україні декларацію про майновий стан чи достатньо декларації по єдиному податку?
Відповідь:

За 2023 рік звітуєте до ДПСУ – як платник Єдиного податку,
  • за доходи отримані на території України як ФО-П.
  • за доходи отримані за межами України як ФО-П зареєстрований в Україні (зарахування коштів на рахунки в банках системи НБУ).
Питання:

Чи потрібно перед виїздом за кордон отримати довідку резидента України? Якщо так, чи потрібно її нотаріально засвідчувати?
Відповідь:

Так, як в 2023 році Ви більше 183 перебували в Україні, то Ви маєте статус податкового резидента України. Тому за доходи отримані за кордоном, не в якості українського ФО-Па, а як громадянина - Ви звітуєте Декларацією про майновий стан. Податок сплачується з урахуванням норм Угоди, щодо усунення подвійного оподаткування з країною перебування.
UA