Надійшла інформація, що працівник не вийшов на роботу через хворобу, але лікарняний лист ще був зданий до бухгалтерії, для коректного відображення в базі 1С необхідно провести в обліку ряд дій.
1. В розділі «Нарахування лікарняних» створюємо документ датою першого дня невиходу на роботу.
2. Місяць нарахування має відповідати даті першого дня невиходу на роботу.
3. Оскільки самого лікарняного в нас немає в наявності, заповнюємо поки так: причина — загальне захворювання, серію і номер не заповнюємо, на лікарняному з — дата першого невиходу і до — останній день місяця. При надходженні лікарняного ця дата коригується фактичною.
4. Розрахувати.
5. Цей документ не нараховує суму за лікарняним листом, але він проставить у табелі дні по хворобі, тому в табличній частині «Нарахування» не має бути сум! Якщо випадково розрахує, то їх необхідно буде видалити!
6. ВАЖЛИВО! В табличній частині «Нарахування» стан працівника має бути «ХВОРІЄ».
7. Заповнюємо табель і звіряємо дати відсутності працівника.
8. Записати => ОК.
9. Перейти у «нарахування ЗП», заповнити повторно за відповідний місяць, перевірити правильність нарахувань за Розрахунковим лиском даного працівника.
Надходження лікарняного листка
1. У розділі «Нарахування лікарняних» створюємо другий документ датою, коли принесли л/л.
2. Місяць нарахування той, в якому буде проведено нарахування самого л/л/
3. Вносимо інформацію з л/л: причину (вказано у л/л), фактичні дати хвороби, серію і номер. Строку «первинний л/л» не заповнюємо (оскільки це і є первинний л/л).
4. Натискаємо «Заповнити і розрахувати все».
5. У вкладці «Розрахунок середньої ЗП» звірити нараховану ЗП і дні за розрахунковий період, встановити % виплат у відповідності до стажу працівника.
6. У вкладці «Нарахування» звірити середню ЗП і % нарахувань із вкладкою розрахунку середньої ЗП. Перевірити правильність днів за рахунок ФСС.
7. ВАЖЛИВО! Стан працівника має бути не змінювати!
8. Записати => ОК.
9. Перейти до нарахування ЗП, заповнити повторно за відповідний місяць, перевірити правильність нарахувань за розрахунковим листком даного працівника.
10.Стати на розрахунок л/л-правою- на підставі, створити заявку до ФСС.
Продовження хвороби
Якщо л/л переходить на наступний місяць, але немає останньої дати закінчення хвороби, створюємо третій документ за принципом першого документу (без сум до нарахування) із зазначенням дат «від… першого числа календарного місяця і до… останнього числа календарного місяця». Таким чином в табелі буде проставлено невиходи через хворобу вже в наступному місяці.
Надходження другого лікарняного листа — продовження хвороби
1. У розділі «Нарахування лікарняних» створюємо документ датою початку другого л/л, контролюємо, щоб не було перерви з попереднім л/л.
2. Заповнюємо інформацію з л/л: причина, дати хвороби, серію і номер другого л/л. В рядку «первинний л/л» обираємо через три крапки попередній л/л (первинний).
3. Розрахувати все. Звірити середню ЗП, вона має бути такою самою, як і в первинному л/л, звірити відсоток нарахувань, всі дні мають бути за рахунок ФСС.
4. ВАЖЛИВО! Стан працівника має бути — не змінювати!
5. Записати => ОК.
6. Перейти до нарахування ЗП, заповнити повторно за відповідний місяць, перевірити правильність нарахувань за розрахунковим листком працівника.
7. Стати на розрахунок л/л-правою-на підставі, створити заявку до ФСС.